nedeľa 12. marca 2017

Spring wishlist (+ collab with Stylewe.com)


Spring is coming soon here and even  already the sun making his way out. This is the right time to pull also enriched by new wardrobe. It's time to wear a sleeveless tunic shirt. This year trends are various patches that get´s high your outfit and also on a variety of palms themes.

Jar je už čoskoro tu no aj teraz sa už slniečko prediera von. A tak je správny čas vytiahnuť jarné kúsky a tiež obohatiť šatník o nové. A tak je načase vytiahnuť trička s krátkymi rukávmi. Tento rok letia najmä rôzne nášivky, ktorými oživíte každý top a taktiež sú to rôzne palmové motívy.


Sleeveless Cute Scoop Neckline Stripes Tank TopDark Blue Halter Chiffon Floral-print Tank Top  
Top 1: here                                                                    Top 2: here        

Other tops that this spring we couldn´t missing in the closet are currently off shoulder tops. In them you get sassy to any outfit, and while you 'll feel comfortable. If you like and still you are looking for the right one for you, see them and buy here.

Medzi ďalšie topy, ktoré túto jar určite nesmú chýbať v šatníku patria práve topy s odhalenými ramenami. V nich dodáte šmrnc každému outfitu a zároveň sa v nich budete cítiť príjemne. Ak sa vám páčia a stále ešte hľadáte ten pravý pre vás môžte si ich pozrieť a kúpiť tu.


White Bow Girly Ruffled Off Shoulder TopWhite Casual Frill Sleeve Stripes Off Shoulder Top

Top 3: here                                                                Top 4: here

In spring we all look forward as well, we can wear a beautiful dress in which we will not be cold. Dresses are still relevant, and particularly in pastel shades, whether green color year or pink. And in the same colors you can choose club party dresses.

Na jar sa už všetci tešíme aj pretože, môžme nosiť krásne šaty v ktorých nám nebude zima. Šaty sú stále aktuálne a najmä v pastelových odtieňoch, či už zelenej farbe roka alebo v ružovej. A v rovnakých farbách môžte zvoliť aj šaty na rôzne príležitosti. 

Off Shoulder Short Sleeve Bandage Viscose Midi Dress             Beige Plunging Neck Sexy Ruffled Bodycon Party Dress

Dress 1: here                                                     Dress 2: here 

And while we saying about dresses we can not forget to skirts that clearly fall to spring. My favorite are midi skirts with floral patterns and pleated skirts that must be included in your wardrobe.

A keď už vravíme o šatách nemôžme zabudnúť ani na sukne, ktoré jednoznačne k jari patria. Medzi moje obľúbené patria midi sukne s florálnymi vzormi a určite by sme mali zaradiť do svojho šatníka aj plisované sukne.


Multicolor Zipper Floral Elegant Midi Skirt         Silver Pleated Elegant Midi Skirt

Skirt 1: here                                                            Skirt 2: here 

If  you are looking for inspiration to better styling your outfit or want to have an overview of what's new in the fashion world see the blog of a young and successful fashion blogger Hannelli Mustaparta (A massive name in the fashion world). It was she,  who in fact moving global trends and she is in the centre of fashion so she want to brig us news first.

So if you're looking for things that you revive your wardrobe certainly see Stylewe page where you will find many beautiful things that are currently in vogue. And also you can find things to the sport, which is precisely suited for cause it´s high time to start practicing if we want in summer to look irresistible.

Ak ak hľadáte inšpiráciu ako lepšie vystajlovať svoj outfit alebo chcete mať prehľad čo je nové vo svete módy pozrite si blog tejto mladej a úspešnej fashion blogerky Hannelli Mustaparta ( A massive name in the fashion world). Práv ona totiž hýbe svetovými trendami a je v centre diania aby nám priblížila novinky ako prvá. 

Ak teda práve hľadáte veci, ktorými by ste oživili svoj šatník určite si pozrite stránku Stylewe kde nájdete mnoho krásnych veci čo sú práve v móde.  A taktiež tu nájdete tiež veci na šport, čo sa práve hodí lebo je najvyšší čas začať cvičiť ak chceme v lete vyzerať neodolateľne

1 komentár: