nedeľa 5. februára 2017

UK Millybridal wedding dress

Hot Backless Scoop Neck Organza Beading Sweep Train Ball Gown Wedding Dresses #UKM020102394

Recently, I wrote about what to wear when you go to a wedding as a guest. So I thought about it, why not write about the wedding trends for 2017. While I about marriage a few more years is not considering, but as any woman since childhood dreaming about what will your wedding dress look like. In the eshop Uk Millybridal you will find many beautiful wedding dresses. It is a shop that has been established since 2003 and sends their pieces worldwide. In addition to the beautiful wedding dresses also they offer dresses for special occasions such as prom or bridesmaid dress.

Pred nedávnom som písala o tom čo si obliecť, keď idete na svadbu ako hosť. A tak som premýšľala o tom, prečo nenapísať aj o svadobných trendoch na rok 2017. Ja síce o svadbe ešte pár rokov neuvažujem, ale ako každá žena už od malička snívam o tom ako budú moje šaty vyzerať. V e - shope Uk Millybridal nájdeš mnoho nádherných svadobných šiat. Je to obchod, ktorý pôsobí od roku 2003 a posiela svoje kúsky do celého sveta. Okrem prekrásnych svadobných šiat tiež ponúkajú šaty na rôzne príležitostí ako sú stužkové či šaty pre družičky.

And now let's go back to the wedding trends for 2017 . Choose of the multitude of beautiful dresses is really a problem, but I still try that. I chose the first dress in A - line, which is decorated with laced bodice and no bride in them will not remain unnoticed

 No a teraz poďme naspäť k svadobným trendom.Vybrať si z toho množstva krásnych šiat je naozaj problém, no aj tak sa o to pokúsim. Ako prvé som vybrala šaty v áčkovej línii, ktoré zdobí čipkovaný živôtik a žiadna nevesta v nich neostane nepovšimnutá.


Tulle V-neck A-line Sweep Train with Appliques Lace Wedding Dresses #UKM00023017


Tulle Sweetheart Ball Gown Chapel Train with Beading Wedding Dresses #UKM00022897

                    Dress 1                                                                                   Dress2

If you don´t want lace wedding dress, next one you will like .  I was chosen  Princess dresses which no just one of us desires. They also has a place in 2017.

Ak sa vám ale čipka nie veľmi páči prídete si na svoje práve teraz. Ako ďalšie som totiž vybrala princeznovské šaty, po ktorých nie jedna z nás túži. Svoje miesto majú určite aj v roku 2017.

Organza Strapless Ball Gown Sweep Train with Cascading Ruffles Wedding Dresses #UKM00023039
Tulle Scoop Neck Princess Sweep Train with Appliques Lace Wedding Dresses #UKM00022962                   
                    Dress 3                                                                             Dress 4

And last, I chose a wedding dress for the not conventions bride or even those who want less traditional dress. While not everyone can afford these clothes, but I like it most.

A ako posledné, som zvolila svadobné šaty pre viac odvážne nevestičky alebo aj tie, ktoré chcú menej tradičné šaty. Síce nie každá si môžme tieto šaty dovoliť, ale o to sa mi viac páčia. 

A-line Scoop Neck Lace Beading Asymmetrical Long Sleeve High Low Different Wedding Dresses #UKM00022863
                
                 Dress 5                                                                                Dress 6

If you like these wedding dresses make sure to check the other one on the UK Millybridal site. For brides who still are thinking whether they will be able to afford only I say that right here you can choose anyone you will like and still at great prices. And of course you can find here accesories and shoes for brides.

Ak vás tieto svadobné šaty zaujali určite pozrite aj ostatné na stránke Uk Millybridal. Pre nevesty, ktoré ešte stále rozmýšľajú či si ich budú môcť dovoliť len poviem, že práve tu si môžte vybrať akékoľvek sa vám páčia a ešte za vynikajúce ceny. A samozrejme taktiež tu nájdete aj rôzne doplnky a topánky.

This is paid post.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára